Selma Çiftçi

1964 yılında Gördes te doğdu. Evli ve 2 çocukludur.Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Yüksek Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. 15 yıllık Bankacılık deneyimi, Bankanın Genel Müdürlüğü ve Şubelerinin İnsan Kaynakları süreçlerinin ( işe alım, kariyer planlama ve eğitim, performans yönetimi, özlük süreçler) yürütülmesini ve aynı zamanda Genel Müdürlük ve şubelerinin tüm idari işlerinin (bakım, temizlik, güvenlik, satın alma vs.) planlama ve organizasyonunu içermektedir. Daha sonra Merkezi Mersin de bulunan Teks-Team Ltd.Şti nin İzmir temsilciliğinin hem idari hem satış odaklı işlerinin yönetimini, ardından 2001 Yapı Elemanları firmasının İnsan Kaynakları Müdürlüğünü yönetti.
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde 2012-2014 öğrenim yıllarında Mühendislik Fakültesi’nde Solis İletişim firması ile beraber, kurumsal yönetim ve iletişim becerileri içerikli dersler vermiş ve aynı dönem üniversitenin Kariyer Merkezi’ne danışmanlık hizmeti sunmuştur.
2014 yılından bu yana, Piramid Ortak Sağlık Güvenlik Biriminde İnsan Kaynakları Departmanının Yöneticiliğini yapmaktadır.